Zagroda Żubrów tuż obok Karczy Wiejskiej

W najbliższym sąsiedztwie Karczmy Wiejskiej królują dostojne ssaki – żubry. Te szlachetne zwierzęta zaczęto hodować w Pszczynie od 1865 r. Wówczas to książę pszczyński Jan Henryk XI Hochberg otrzymał od cara Aleksandra II cztery żubry, w zamian za dwadzieścia jeleni z lasów pszczyńskich.

Żubry trzymano w stanie półwolnym początkowo w okolicy Murcek, a później w Jankowicach. Od tego czasu mnożąca się populacja, zasilana przez nowe, importowane osobniki, rozrosła się do kilkudziesięciu sztuk.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej zwany Zagrodą „Żubrowisko” tuż obok Karczmy Wiejskiej w Jankowicach to hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym. W Zagrodzie możemy poznać zwyczaje największego ssaka w Europie. Na terenie Zagrody znajduje się sala edukacyjna, która przybliża nam to królewskie zwierze i jego zwyczaje. Z punktu widokowego, z którego rozciąga się piękny widok na łąkę pod lasem, dobrze widać żubry. Co prawda przychodzą tu najczęściej w porze karmienia i wtedy najlepiej się im przyglądnąć.

Wejście na teren Ośrodka jest bezpłatne.
Ośrodek jest czynny od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00

A tak jak żubry ciągną do paśników pełnych jedzenia, tak my zapraszamy zwiedzających pod strzechę Karczmy Wiejskiej. Polecamy tradycyjne dania kuchni śląskiej oraz potrawy z różnego rodzaju wydarzeń kulinarnych. właśnie w naszej Karczmie.

Tuż przed wejściem do Karczmy Wiejskiej witają gości nasze dwa żubry Janko i Wicek. Czekając na zacnych gości chętnie pozują do zdjęć.

Zamów catering okolicznościowy z możliwością dostawy!

KARCZMA WIEJSKA
43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112 B

LOKAL CZYNNY
Poniedziałek – Sobota: 11.00-21.00

Niedziele i Święta: 12.00-21.00

REZERWACJA STOLIKÓW, ZAMÓWIENIA CATERINGU
Tel.: 502 565 414

ZAMÓWIENIA IMPREZ RODZINNYCH, SPOTKAŃ FIRMOWYCH, EVENTÓW
Email: ewa@epart.eu, marketing@epart.eu